Keratynowe prostowanie

Niesforne loczki, baranek, powykręcane we wszystkie strony strączki, napuszona burza, suche i matowe kosmyki, sianko na głowie, plątanina włosów – jeżeli znane są Ci te pojęcia, to mamy dla Ciebie w Krakowie keratynowe antidotum pozwalające dogłębnie odżywić, zregenerować i wyprostować Twoje włosy! 

 • cennik:
  Grzywka 60 - 100zł
  Włosy krótkie 250 - 300zł
  Włosy średnie 350 - 400zł
  Włosy długie* 450 - 500zł

  *w przypadku włosów bardzo długich dopłata 100zł

Z Brazylii do polskich salonów fryzjerskich

Ciekawostką jest, że metoda prostowania z użyciem keratyny ma swoje początki w Brazylii, w kraju kobiet o bujnych, kręconych fryzurach. Stąd ogólnoświatowa nazwa tego zabiegu to „brazylijskie prostowanie włosów” (Brazilian Blow Out / Brazilian Keratin Treatment – BKT).

Brazylijki borykają się na co dzień z bardzo gęstymi, kręconymi i puszącymi się włosami, które są wyjątkowo trudne do ujarzmienia. Dodatkowo, są one narażone na niekorzystne promieniowanie słoneczne, które wpływa na ich złą kondycję.

Z myślą o tego rodzaju trudnych rodzajach włosów, opracowana została formuła keratynowego prostowania. Dzięki temu zabiegowi, mieszkanki gorących brazylijskich miast mogą cieszyć się pełnymi połysku, odpornymi na słońce i wilgoć, pięknie ułożonymi fryzurami.

Keratynowe prostowanie włosów, czyli…

…nie tylko sposób na perfekcyjnie proste włosy, ale także niezawodna i zaawansowana terapia kosmetyczno-fryzjerska pozwalająca odżywić i zregenerować zniszczone i zmęczone włosy poprzez uzupełnienie niedoborów keratyny w ich strukturze.

Keratyna to bardzo ważny i naturalny budulec włosa, skóry i paznokci. W rzeczywistości pod tą nazwą kryje się białko, które jest nieodłącznym komponentem zrogowaciałej tkanki nabłonkowej. We współpracy z kolagenem i elastyną, keratyna pozwala zachować wytrzymałość i ochronę przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi.

Naturalna keratyna a stosowana podczas prostowania

Preparaty keratynowe stosowane w trakcie kuracji fryzjerskich to profesjonalnie przygotowane w wyniku licznych badań „ampułki zdrowia” dla włosów. Poza głównym składnikiem – keratyną - zawierają w sobie antyoksydanty, wyciągi z roślin oraz witaminy.

W idealnie dobranych proporcjach pozwalają zregenerować zniszczone i przesuszone włosy. Dostarczają odpowiednią dawkę nawilżenia, niezbędne dla dobrej kondycji włosa składniki odżywcze oraz kwasy tłuszczone, które stanowią naturalną barierę ochroną przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi.

Pożegnaj się z puszącymi się włosami!

Każdego poranka stojąc przed lustrem nie masz pomysłu, jak ujarzmić niesforne, suche i napuszone strączki? Jeżeli tak, to zapisz się już dzisiaj na zabieg keratynowego prostowania, a opisana powyżej sytuacja stanie się już tylko dawnym wspomnieniem!

Metoda pielęgnacji z użyciem keratyny idealna jest dla osób, które borykają się ze zniszczonymi zabiegami chemicznymi, przesuszonymi, skłonnymi do „elektryzowania się” i puszenia, trudnymi do czesania włosami.

Czy jest mi to potrzebne?

Odpowiedź jest bardzo prosta! Wystarczy, że zadasz sobie kilka pytań:

 • Czy często prostujesz włosy prostownicą?

 • Czy masz dość używania sztucznych, chemicznych produktów do prostowania włosów, jak kremy, żele lub oliwki prostujące?

 • Czy Twoje włosy po prostowaniu wyglądają sztywno i nieładnie, a efekt nie jest w pełni zadowalający?

 • Widzisz po swoich włosach, że są osłabione i liche? Puszą się, są sianowate, trudne do ułożenia, niesforne i niemożliwe do ujarzmienia?

Jeżeli chociaż na dwa z powyższych pytań odpowiedziałaś twierdząco, nie zastanawiaj się dłużej, tylko zapisz się na pierwszy termin na prostowanie keratynowe.

Ogromnym plusem kuracji z wykorzystaniem preparatów na bazie keratyny jest w pełni naturalny efekt. Włosy są proste i lśniące. Produkt zaaplikowany w strukturę włosa nie obciąża go i jest niewidoczny od zewnętrznej strony. Zyskujemy gładką i pięknie ułożoną fryzurę.

Mimo, że zabieg nazywany jest prostowaniem, włosy nadal podatne są na różnorodne stylizacje. Pozostają sprężyste i pięknie wyglądają zarówno rozpuszczone, jak i związane w kucyki, warkoczyki, czy koczki.

Co najważniejsze, włosy po kuracji keratynowej są dużo bardziej odporne na niekorzystne działanie zimnego wiatru i wilgoci. Już nigdy wychodząc na deszcz nie wrócisz z napuszonymi i poskręcanymi we wszystkie strony włosami!

Jak to się robi?

Zabieg keratynowy to zastrzyk zdrowia i odżywienia dla naszych włosów. Nie obciąża ich. Wpływa regenerująco i pielęgnacyjnie na strukturę włosa. Jest w pełni nieszkodliwy, nie wykorzystuje sztucznych, czy chemicznych substancji. Można wykonać go na każdym rodzaju fryzur i kolorach –naturalnych, farbowanych, czy rozjaśnianych.

Pielęgnacja z użyciem preparatów keratynowych jest bezbolesna i zaliczana do tych przyjemniejszych. Nie towarzyszą jej żadne nieprzyjemne zapachy. Prostowanie wykonuje się w komfortowej i wygodnej pozycji siedzącej.

Prostowanie keratynowe polega na „wprasowaniu” we włosy preparatu na bazie keratyny. Zabieg wykonuje się przy użyciu specjalistycznego, fryzjerskiego żelazka ceramicznego, rozgrzanego do 230 stopni Celsjusza. Pod wpływem wysokiej temperatury otwierają się łuski włosa, dzięki czemu można swobodnie zaaplikować wszystkie składniki odżywcze i pielęgnacyjne do wewnętrznej struktury włosa. Keratyna wnika do budulca i automatycznie uzupełnia wszelkie ubytki. Preparat po wprowadzaniu do wnętrza włosa zostaje utrzymywany tutaj około 30 minut. W finale fryzjer suszy włosy do momentu ich całkowitego wyschnięcia. Na koniec zabiegu łuski włosa pozostają ponownie zamknięte, a same włosy są odnowione i zregenerowane.

Podczas jednorazowego zabiegu wykorzystuje się na średniej grubości i długości włosów około 60 ml mieszanki keratynowej.

Zabieg trwa od 2 do 3 godzin.

Trwałość zabiegu

Efekty prostowania keratynowego utrzymują się przez około 3-4 miesiące. Okres ten zależny jest od typu i gęstości włosów danej Klientki. By dłużej zachować piękny i trwały efekt zabiegu, ważne jest żeby poddawać włosy odpowiedniej pielęgnacji.

Pierwsze mycie włosów powinno wykonać się dopiero około 3-4 dni po wykonaniu zabiegu.

W pierwszych dniach po prostowaniu nie powinno się zgniatać włosów, spinać w kucyki, upinać spinkami. Zaleca się również nie korzystanie w tym czasie z kąpieli na basenie oraz sauny.

Jak pielęgnować włosy po zabiegu?

Najlepiej stosować szampony bez soli - bez SLS (Sodium Lauryl Sulfate) lub SLES (Sodium Laureth Sulfate), parabenów, odżywiać włosy keratynowymi odżywkami oraz maskami bez silikonów.

Podczas stylizacji fryzur należy unikać produktów na bazie alkoholu wysuszających włosy.

Pierwsze farbowanie włosów można wykonać minimum 1 tydzień po kuracji. Nie można jednocześnie wykonywać dwóch zabiegów, ponieważ keratyna częściowo wypłukuje farbę z włosów.

Jeżeli chodzi o skracanie włosów, zaleca się ścięcie po wykonanym prostowaniu.

Długa lista plusów

Zabieg keratynowego prostowania włosów to same korzyści:

 • Naturalny efekt.

 • Dogłębnie odżywione, zregenerowane i zdrowe włosy pełne witalności!

 • Koniec z puszeniem się i niesfornymi kosmykami.

 • Włosy są odporne na niekorzystne warunki pogodowe.

 • Przyjemny, komfortowy i bezpieczny zabieg.

 • Najlepsza alternatywa dla chemicznych i obciążających włosy zabiegów prostujących.

 • A przede wszystkim dobre samopoczucie i zawsze pięknie ułożone włosy! :)

Pamiętaj, że…

…zabieg keratynowego prostowania włosów należy wykonywać jedynie w profesjonalnych salonach fryzjerskich!

Nie bój zapytać się fryzjera, czy odbył szkolenie, jak przeprowadzać kurację oraz jakie produkty stosuje.

Dobry fryzjer z uśmiechem na twarzy odpowie Ci na wszystkie pytania i rozwiąże każdą wątpliwość :)